Люди, які серйозно захоплюються туризмом або пішими походами в ліс/гори, рано чи пізно замислюються про придбання GPS-навігатора. Цей прилад підстрахує в умовах низької видимості – наприклад, під час густого тумана або в заметіль. Не підведе, на відміну від телефона, який швидко розряджається. Допоможе відзначити місце, де добре клює. Спростить пересування по незнайомій місцевості, якщо попередньо завантажити потрібний маршрут. Дозволить обмінюватися з іншими людьми отриманими даними – точками поворотів, перевалів тощо.
Вибирається туристичний навігатор виходячи з переваг користувача і тих завдань, які він має виконувати.
Важливо врахувати 5 основних характеристик:
-
Розмір діагоналі екрану. Чим більше діагональ монітора (наприклад, в навігаторах Oregon, Montana), тим легше читати карти, їх дрібні деталі. Однак вироби з невеликими екранами менше місця займають і довше працюють від одного набору батарейок. Якщо у Вас немає проблем із зором, зверніть увагу на компактну модель eTrex 20x. Вона пропрацює від комплекту батарей до 16 годин. Підійде для використання в човні або в квадроциклі, коли необхідно по мінімуму брати з собою речей.
-
Принцип керування. Є бюджетна версія приладів з одним джойстиком – eTrex 20x / 30x. Є моделі з набором кнопок, як в навігаторі GPSMAP 64, що набагато зручніше. Є і сенсорне керування – в моделях eTrex Touch. Останній спосіб найпростіший, підійде новачкам. Але в дуже сильний мороз або у зливу такий сенсорний прилад може трохи зависати.
-
Швидкість роботи. Навігатори, в залежності від начинки, працюють по-різному. Швидше за всі інші прилади масштабують карту і ловлять сигнал супутника сенсорні моделі Oregon 750t і той же eTrex Touch. Більш бюджетні моделі, ясна річ, оснащені простішим процесором і перегортають карти повільніше.
-
Можливість визначити місцерозташування за допомогою додаткових датчиків. Досить багато моделей Garmin здатні виконувати функції компаса, альтиметра, барометра. Наприклад eTrex 30. Такий прилад стане в нагоді людям, які часто подорожують у віддалених районах. Він зможе визначити висоту не тільки за допомогою супутника, а й за даними тиску.
- Ціна – важливий фактор під час будь-якої купівлі. Якщо Ви не плануєте завантажувати в прилад складну картографію, Вам достатньо буде відзначати шляхові точки, прокласти маршрут по них, то кращим рішенням стане досить проста і бюджетна модель Garmin eTrex 10. Цей навігатор компанія виробляє вже кілька років, і його вже можна віднести до класики. Він відрізняється добротним корпусом, важить небагато, живлеться від пари батарейок 2А, стабільно працює за будь-яких похідних умов. В меню навігатора є стандартна карта світу. Додатково можна завантажити в прилад карту невеликої ділянки місцевості.
Окремо торкнемося теми навігаторів вихідного дня. Вони підійдуть любителям відпочинку на природі, походів, велопрогулянок або катання на лижах. До цієї групи належать eTrex Touch 25 і eTrex Touch 35. Щоб на ходу було легко розібратися в показаннях приладу, його управління зробили інтуїтивно зрозумілим. Додатково навігатор комплектується кріпленням на велосипед.
Нерідко туристи хочуть мати універсальні навігатори, які можна було б використовувати і в авто, і в мотоциклі, і на риболовлі або полюванні. Подібним запитам цілком відповідає серія Garmin Montana. До таких навігаторів додається набір різних кріплень. Їхній корпус краще укріплений, а в інтерфейсі передбачений дорожній навігатор. Прилад Montana є сенсорним, але з ним можна працювати в рукавичках.
Для найдосвідченіших туристів, які часто їздять в експедиції, багато користуються картами, радимо вибрати навігатори з більш потужним процесором – із серії Map 62S або Map 64S. Їхній розмір збільшений за рахунок винесеної антени. Якість прийому інформації значно покращено, швидше планується маршрут як на близькі, так і на великі відстані.
Майже всі моделі із цього огляду Ви можете замовити в нашому онлайн-магазині з офіційною гарантією.
Якщо виникли питання, телефонуйте. Розповімо більше!