Під завісу року, поки Санта готує всім подарунки, компанія Garmin традиційно підбиває підсумки за рік, що минає, публікуючи звіт на основі статистичних даних, які користувачі розумних годинників бренду зареєстрували у фірмовому застосунку Garmin Connect.
У звіті Garmin Connect Data Report показано загальні тенденції 2024 року в галузі фітнесу, здоров'я і благополуччя клієнтів компанії по всьому світу. Якщо, наш шановний читачу, ви є володарем смарт-годинника згаданого бренду, значить, мова зараз піде і про вас теж.
Garmin знає, як її клієнти прожили кожен день 2024 року. Скільки спали, як реагували на стрес, скільки було в запасі енергії, скільки кроків робили на день... Серйозно!
2024 рік, згідно з даними звіту, був дуже активним. Що мається на увазі під цим, давайте подивимося детально, розбивши звіт по пунктах.
Батарея тіла (Body Battery)
У розумні годинники Гармін закладена дуже корисна функція під цікавою назвою «Батарея тіла». Вона цілодобово вимірює рівень особистої енергії людини, беручи до уваги такі фактори, як стрес, відпочинок, сон, фізична активність, частота серцевих скорочень, варіабельність пульсу. За запитом користувача смарт-годинник надає у реальному часі аналіз того, як протягом дня працює його організм.
Дані Garmin Connect за 2024 рік засвідчили, що найбільший заряд енергії у клієнтів спостерігався вранці під час пробудження – 71 бал. Вечорами, перед сном, у більшості заряд енергії тіла знижувався до 22 балів. Отже, за день витрата енергії у користувачів годинників Garmin в середньому становила 2024 року 49 балів.
Показники протягом тижня також виявили свою закономірність: найбільш енергійними клієнти Garmin були по вівторках (ранкове значення Body Battery в ці дні в середньому становило 74 бали), а менш активними – по суботах (до вечора «батарея тіла» у багатьох розряджалася до 20 балів). Найбільше енергії люди витрачали по вівторках – у середньому по 50 балів. Ну а неділю багато хто проводив як день ледарів, витрачаючи мінімум енергії – 47 балів за день.
Статистика за рік показала, що найнеактивніший у 2024 році день із максимально низькою витратою енергії припав на 1 січня. І це зрозуміло.
Але були й інші дні з піковими підйомами і спадами, пояснення яким, на перший погляд, немає:
- 10-й день вересня, наприклад, ознаменувався найвищим денним показником Body Battery. І так, це був вівторок!
- 27-го серпня, теж вівторок, було зафіксовано найбільшу активність клієнтів Гармін і, як наслідок, найбільшу витрату енергії.
- 20 липня можна за підсумками Garmin Connect назвати найгіршим днем 2024 року – ввечері цього дня рівень втоми у багатьох зашкалював.
А тепер статистика по країнах! Найенергійнішими показали себе жителі Нідерландів, у яких середній максимальний показник Body Battery за рік склав 74 бали.
А ось японці чомусь відстають від усіх, і їхній середній денний показник Body Battery 2024 року не перевищив 66 балів.
Моніторинг сну
Що краще спить людина, то більше енергії в неї. Це всім відома аксіома. Рівень Body Battery, як і багато інших показників організму, безпосередньо залежить від якості сну. А якщо розумний годинник Garmin носити цілодобово, не знімаючи його на ніч, відстеження показників здоров'я буде більш точним.
Згідно зі статистикою Garmin Connect, оцінка сну у більшості користувачів годинників досягла 2024 року 71-го бала. Ну, це задовільний показник. Мабуть, рік, що минає, для багатьох був тривожним, тому ми бачимо не найкращий результат. Однак і не найгірший!
Якщо взяти потижневий аналіз, то найсолодше клієнти Гармін 2024 року спали в ночі з понеділка на вівторок, про що свідчить середній показник сну 73 бали. А ось безсоння багатьох «гризло» на вихідних – у ночі з суботи на неділю спостерігалося максимальне зниження середнього показника сну до 68 балів.
Найкращою ніччю 2024 року стала... Ви, напевно, здогадалися вже? Якщо найбільший підйом енергії спостерігався 10 вересня, отже, цьому дню передувала найспокійніша ніч із найздоровішим сном. Усе взаємопов'язано. І дійсно, ніч із 9-го на 10-те вересня 2024 року пройшла, за записами в застосунку Гармін Коннект, на рівні 74 балів. Чудовий результат!
З цього приводу фахівці Гармін уже жартують, радячи своїм клієнтам наступного 2025 року запланувати щось веселе саме на 10 вересня. А раптом цей день чарівний? Треба обов'язково перевірити!
Щодо найгіршої ночі 2024 року, якщо оцінювати за якістю сну, то такою очікувано стала ніч з 31 грудня на 1 січня. У цей період середній показник сну не перевищив 58 балів.
У яких же країнах міцніше сплять? Знову Нідерланди лідирують. У цій країні середній показник сну склав 2024 року 73 бали, що на три бали вище середнього світового показника.
Найгірші показники сну були зафіксовані в Індонезії. Лише 64 бали – така там середня оцінка, що відповідає категорії «погано».
Рівень стресу
Смарт-годинник Garmin здатен відстежувати стан стресу, спираючись на дані про частоту серцевих скорочень і варіабельність серцевого ритму. Ці дані вимірюються за допомогою оптичного пульсометра, який розташований на задній кришці годинника. Оцінка стресу здійснюється за шкалою від 0 до 100 балів.
Що цікаво, середній світовий рівень стресу у звіті Garmin Connect Data Report 2024 становить лише 30 балів, і це вважається низьким показником.
Найменше користувачі смарт-годинників нервували по понеділках. Це теж цікаво, оскільки статистичні дані Garmin спростовують усталену думку про понеділок як про важкий день тижня. Судіть самі – середній показник стресу по понеділках 2024 року утримувався на рівні 29 балів.
А ось найбільш стресовим днем тижня всупереч, знову ж таки, усталеній думці стала субота. 32 бали! Висловлюються припущення, що суботньому стрибку стресу може сприяти зловживання кавою/алкоголем і переїдання, адже багато хто на вихідних цим грішить, намагаючись розслабитися. А виходить, як видно, навпаки! До того ж надмірні фізичні навантаження, які також часто випадають на суботу (прибирання, поїздка на дачу, велопрогулянки, спортзал тощо) і навіть позитивні події можуть спричиняти хвилювання і підвищувати у такий спосіб рівень стресу.
Найбільш стресовим днем 2024 року для користувачів годинників Гармін стала субота 21 вересня. А найлегшим днем, з низьким середнім балом стресу 28, став вівторок 2 січня. І це попри те, що йдеться про перший робочий день після Нового року!
Тепер статистика по країнах. Найбільш схильними до стресу виявилися жителі Малайзії, середній рівень стресу яких 2024 року тримався на рівні 33 балів.
Найспокійнішими, за даними Гармін Коннект, були південнокорейці. Їхній середній рівень стресу за рік – 28 балів.
Готовність до тренувань
У своєму звіті компанія Гармін розглянула не тільки дані про здоров'я своїх клієнтів, а й деякі показники тренувань. Зокрема було проаналізовано статистику, пов'язану з використанням такої функції, як готовність до тренувань. Це складний інструмент, який враховує активність людини і її спосіб життя, а також визначає, наскільки організм готовий в той чи інший момент часу приступити до важких фізичних навантажень. Спортивний годинник Garmin допоможе правильно визначати час для тренувань і поступово покращувати свої результати.
Оцінка готовності до тренувань здійснюється за п'ятирівневою системою:
- поганий показник – від 1 до 24 балів;
- низький – від 25 до 49 балів;
- середній – від 50 до 74 балів;
- високий – від 75 до 94 балів;
- відмінний – від 95 до 100 балів.
Наскільки клієнти Гармін у 2024 році були готові до серйозних тренувань? Загальний річний показник 60 балів говорить про те, що готові були на середньому (помірному) рівні.
Який день тижня найкраще підходив для тренувань? Неважко здогадатися, що вівторок. Саме по вівторках готовність до тренувань набирала свій максимум – 62 бали. А все тому, що ніч з понеділка на вівторок найспокійніша і по вівторках у багатьох відзначався сплеск енергії.
Найменше клієнти Гармін готові були тренуватися по неділях. У ці дні середній показник був найнижчим – 57 балів.
Які дні року стали найвдалішими чи найневдалішими в плані готовності до тренувань? Почнемо з хорошого. 23 квітня було досягнуто найкращих результатів – 64 бали. Найбільш непридатним днем для тренувань (44 бали) 2024 року став перший січневий день. Це логічно, адже більшість із нас після бурхливої новорічної ночі відчувають занепад сил.
Якщо розглядати статистику за країнами, то «живчиками» показали себе жителі Нової Зеландії. Їхня готовність до тренувань на рівні 64 балів була вищою, ніж у всіх інших.
Найменше готовність до тренувань проявляли користувачі годинників Гармін з Південної Кореї. Вони в середньому набрали 51 бал. Це свідчить про те, що південнокорейцям 2024 року більше підходили тренування за полегшеною програмою.
Статус тренування
Якщо опція «Готовність до тренувань» оцінює те, наскільки організм здатний витримувати навантаження, то опція «Статус тренування» оцінює, наскільки добре проходять заняття спортом і як вони впливають на фізичну форму того, хто тренується. Обидві ці функції взаємопов'язані.
Годинник для спорту Гармін, визначаючи статус тренування, не використовує цифрову шкалу. У цьому разі оцінка здійснюється за восьмирівневою системою:
- стан на піку;
- продуктивний стан;
- підтримувальний рівень;
- напружений стан;
- непродуктивний статус;
- перевантаження;
- відновлення;
- відмова від тренувань.
Якщо розумний годинник ще не має достатніх даних, щоб дати оцінку, може висвітитися на дисплеї напис «Немає статусу». Якщо користувач вирішить призупинити статус тренування в налаштуваннях пристрою, з'явиться напис «Призупинено».
Спостереження Garmin за досягненнями своїх клієнтів 2024 року привели до такого висновку: статус тренування, вочевидь, залежить від сезону року. Якщо брати для аналізу дані користувачів годинників, які проживають у Північній півкулі, то виходить, що статус «Відмова від тренування» зазвичай превалює в жовтні/листопаді та грудні/січні, коли встановлюються складні погодні умови. Статуси «На піку» і «Продуктивний» частіше досягаються влітку і у вересні.
Щоденна кількість кроків
Піші прогулянки є важливим фактором у поліпшенні здоров'я. Оптимальна денна норма щодо кількості кроків у кожної людини може бути своя, що залежить від безлічі чинників, зокрема від ваги, віку та рівня фізпідготовки на поточний момент.
Згідно зі статистикою Garmin Connect, користувачі розумних годинників у різних куточках світу 2024 року щодня робили в середньому 8317 кроків. Найкраще відзначилися жителі Гонконгу, для яких денна норма склала 10340 кроків. Найнижчий показник щодо піших прогулянок було зафіксовано в Індонезії. Там клієнти Garmin щодня проходили в середньому 5375 кроків.
Фітнес-вік
Це ще одна корисна функція, яку може запропонувати смарт-годинник для спорту Гармін. Вона дає змогу визначити, наскільки фізична форма людини відповідає її фактичному віку. Для оцінки беруться такі дані, як індекс маси тіла, середня інтенсивна активність і середня частота серцевих скорочень у стані спокою. Розумний пристрій порівнює ці показники з даними інших людей тієї самої статі і тієї ж вікової групи.
Аналіз інформації про фітнес-вік користувачів смарт-годинників Гармін засвідчив, що здебільшого вони «молодші» за свій реальний вік – у середньому на 2,48 роки. А якщо розмежувати дані за статевою ознакою, то виходить, що у чоловіків різниця між реальним і фітнес-віком більша, ніж у жінок: 2,75 роки і 1,94 роки відповідно.
Збільшення відсотка активності
Годинники смарт наручні від Garmin стали вибором дуже широкого кола спортсменів і просто любителів здорового способу життя. Аналітики компанії не приховують, що із задоволенням відстежують всі види активності на свіжому повітрі і в приміщенні, якими займаються клієнти Garmin. А їх неймовірна кількість: велоспорт, каякінг, верхова їзда, піший туризм, спортивна ходьба, біг, мультиспорт, скелелазіння, лижний спорт, силові тренування, HIIT-тренування, заняття на еліптичному тренажері, степер, веслування в приміщенні, плавання, йога, пілатес, дихальні вправи та багато іншого.
Компанії важливо зрозуміти, в яких саме сферах користувачі підвищують свою активність, тому наприкінці кожного року фахівці Гармін вивчають статистичні дані та зіставляють їх з даними попереднього сезону. Головний висновок, якого аналітики компанії дійшли 2024 року, такий: майже у всіх популярних видах спорту спостерігається зростання активності серед користувачів.
Ба більше, в деяких сферах має місце, прямо скажемо, фантастичний стрибок:
- +31% (скелелазіння в приміщенні);
- +38% (їзда на електричному велосипеді);
- +42% (пілатес);
- +56% (ВІІТ – інтервальні тренування високої інтенсивності);
- +65% (трейлранінг).
Більш повна інформація про зростання активності клієнтів Garmin 2024 року виведена на графіках із відсотковими значеннями (див. нижче):
Резюмуємо
Загалом відображені у звіті Garmin Connect Data Report підсумки про здоров'я і благополуччя клієнтів компанії 2024 року вельми радують. Є позитивні тенденції. Користувачі смарт-годинників стали більш активними і більше уваги приділяли здоровому способу життя.
Хоча не обійшлося і без дивацтв!
Але що більше в житті непередбачуваності, то краще виходить жити сьогоденням... Є така думка. А вам як здається?
Роль, яку відіграє розумний годинник Garmin в отриманні персоналізованих відомостей про здоров'я і тренування, неоціненна. Це не зайвим буде підкреслити. До того ж особливо відзначилися 2024 року, як зазначає виробник, найостанніші моделі смарт-годинників Garmin, як-от Venu 3 і Fenix 8. За підсумками року це зірки сезону!
А ми під кінець огляду додамо, що годинниками Garmin користуються, зокрема, спортсмени зі світовим ім'ям. Їхня думка багато значить. А тому завершуємо наш огляд відгуком про годинник, який залишила професійна велогонщиця Ханна Шелл:
«Я використовую дані в застосунку Garmin Connect як об'єктивний показник того, як мій організм реагує на поточне тренувальне навантаження. Дані, представлені в застосунку Garmin Connect, допомагають визначити, чи є зовнішні чинники (наприклад, життєвий стрес, хвороба тощо), які можуть сприяти втомі...
Опція "Статус тренування" – це чудове зведення кількох даних, які можуть показати, чи відповідає план, якого я дотримуюся, моїм цілям. Розширені дані допомагають мені додати контекст до статусу тренування і отримати повнішу картину мого здоров'я, якщо щось здається не так – такі речі, як режим сну, менструальний цикл, акліматизація на висоті і баланс ВСР, можуть допомогти мені звузити коло проблем. Наприклад, коли я побачила в Garmin Connect статус "перевантаження", я проконсультувалася зі своїм лікарем, і виявилося, що це рання ознака дефіциту заліза, який впливав на мій показник ВСР».
P. S.
Не бачите свої статистичні дані, відображені у звіті Garmin Connect Data Report за 2024 рік? Або відчуваєте натхнення поліпшити їх і хочете дізнатися, на якому рівні ви перебуваєте – на тлі своїх однолітків? Тоді заплануйте на наступний рік купити смарт-годинник Garmin, щоб отримувати персоналізовані відомості про здоров'я і благополуччя, розроблені з метою допомогти вам перевершити вчорашній день.