Шанувальники бренду Garmin цікавляться, чи з'явиться після гучного виходу серій Fenix 7, Epix 2 і Tactix 7 нове покоління престижної лінійки смарт-годинників Marq 2?
Передумови чекати на приємні сюрпризи є.
По-перше, у 2022 році компанія Гармін дуже щедра на новинки. Складається враження, що після 2021 року, коли через низку причин, включаючи коронавірус, було випущено небагато нових моделей, бренд намагається надолужити втрачене, практично з місяця на місяць пропонуючи без перебільшення новий шедевр у світі спортивних годинників.
По-друге, запаси поточної колекції Garmin Marq сильно скорочуються, що є добрим знаком для випуску оновленої версії!
По-третє, низка компаній випускають покращену продукцію, яка конкурує з Marq. І це є для Garmin проблемою. Щоб утримати планку лідера на цільовому ринку, компанія навряд чи зупинятиметься на досягнутому.
Ну і, по-четверте, чутки ходять, що на підході щось цікаве. Можливо, вже восени 2022 року?
Офіційного оголошення Garmin про випуск Marq 2 поки немає, але цінителі цієї вишуканої лінійки годинників вважають випуск другого покоління цілком ймовірним і з нетерпінням чекають на нього. На форумах Гармін висловлюються різні припущення, якими можуть бути нові годинники Marq, а також побажання того, що хотілося б побачити в них.
Ця стаття не є анонсом. Це швидше прогноз, який може справдитися чи ні. Ми постаралися скласти приблизний «портрет» майбутніх Marq II, спираючись на особливості поточної лінійки, а також на оновлення та покращення, які зазнали у 2021 та 2022 роках інші популярні серії годинників Гармін.
Що ми хотіли б побачити в Garmin Marq 2?
Безумовно, лише найкраще. Чудово було б поєднати функції Marq, Epix 2, Venu 2 Plus та деяких інших останніх моделей Garmin. Ось про деякі з цих функцій ми й поміркуємо далі.
Годинник з динаміком та мікрофоном
До квітня 2021 року смарт-годинники Гармін не оснащувалися динаміком і мікрофоном, і це було серйозним недоліком. Проривом у цій галузі стала серія Venu 2 Plus, яка отримала динамік, мікрофон та підтримку зовнішніх голосових помічників. Це означає, що користувачі можуть здійснювати голосові дзвінки з годинника, не виймаючи з кишені смартфон і не надягаючи навушники.
У годиннику Venu 2 Plus можна викликати Apple Siri, Google Assistant або Samsung Bixby натисканням однієї кнопки та отримати відповідь як голосом прямо на годинник, так і на екран підключеного телефону. Розумний годинник сумісний з персональним помічником смартфона, який можна використовувати через Bluetooth, а не встановлювати безпосередньо на розумний годинник. Така зв'язка не впливає на функціональні можливості помічника. Користувачі можуть попросити розумного помічника Siri набрати телефонний номер, надіслати повідомлення, встановити будильник тощо.
До речі, згідно з відгуками користувачів, однією з претензій до серії Epix 2, що вийшла в січні 2022 року, є відсутність мікрофона і динаміка для здійснення і прийому дзвінків під час пробіжок. Хочеться сподіватися, Marq 2 у цьому плані виявиться більш просунутою моделлю.
LTE у годиннику – незалежність від смартфона
Наявність стільникового з'єднання 4G/LTE в розумному годиннику дозволяє підключитися до тарифного плану вашого оператора без підключення телефону. В результаті, можна здійснювати та приймати телефонні дзвінки, надсилати та приймати повідомлення, слухати музику, використовувати програми, оплачувати покупки та вирішувати інші завдання без підключення до телефону та Wi-Fi.
Щоб подібне стало можливим, необхідне підключення смарт-годинника до того ж оператора мережі, що й телефон. Також для прийому дзвінків потрібно прикріпити номер свого телефону.
Компанія Garmin в основному уникала установки LTE у годиннику. Першим пристроєм, який отримав підтримку LTE, був годинник Vivoactive 3 Music. Наступною моделлю зі стільниковим зв'язком стала модель Forerunner 945 LTE. Компанія включила LTE, головним чином, з міркувань безпеки: щоб користувачі могли ділитися інформацією про своє місцезнаходження з сім'єю та друзями без смартфона, а також отримувати мотиваційні повідомлення за допомогою голосових та текстових повідомлень під час перегонів.
Подібні можливості мають годинники Apple Watch, Wear OS та Samsung Galaxy. Однак перелічені пристрої та вироби Garmin використовують підтримку LTE не однаково, кожна модель має свої нюанси. У будь-якому випадку компанія Garmin не зробила істотного поштовху, щоб впроваджувати опцію LTE в інших своїх годинниках. А шкода. Дуже хотілося б побачити версію LTE у годиннику Marq 2.
AMOLED-дисплей з покращеним зображенням
Він став ключовою відмінністю годинника Epix (Gen 2). Перевага AMOLED-екрана, якщо порівнювати з IPS-матрицями, полягає у високій контрастності, чіткості та насиченості кольорів. Глибокий чорний колір не має засвітів. Швидкість відгуку набагато вища, тому кадри змінюються з високою частотою, що робить зображення більш плавними. На AMOLED-екранах спортивних годинників графіки та карти проглядаються чіткіше, і незалежно від освітлення їх легше читати.
Варто визнати, що серія дорогих годинників Marq 1 все ж у багатьох користувачів викликала нарікання через недостатньо яскравий для пригод на природі дисплей. Однак на прикладі Epix 2 ми знаємо, що Garmin може виготовляти чудовий екран, приємний для очей. І хотілося б побачити його у наступному випуску Marq.
Сенсорний екран
У годиннику Marq 1 виробник відмовився від сенсорного екрана на користь п'ятикнопкового керування. А значить, щоб експериментувати з багатьма можливостями годинника і повністю персоналізувати його під свої потреби, доведеться робити це через сам годинник.
Можливо, оновлена варіація серії Marq отримає сенсорний екран, як і в нових годинниках 2022 року Fenix 7 і Epix 2.
Збільшений термін служби батареї
Подібною перевагою наділені нові Фенікси-7, особливо ті, які можуть заряджатися від сонця – за рахунок збільшеного розміру та покращеної ефективності сонячної панелі. Зокрема, термін служби батареї Fenix 7 із підзарядкою від сонця у режимі смарт-годинника становить 14 днів, а в режимі економії заряду – 87 днів.
Час роботи батареї Epix (Gen 2) теж значний. У режимі смарт-годинника він становить 16 днів, у режимі економії заряду – 21 день.
А у Marq роботи батареї від однієї зарядки у звичайному режимі смарт-годинника вистачить лише на 12 днів.
Ясна річ, витрата енергії залежить від того, як ви годинником користуєтеся і як довго, але було б чудово побачити покращення лінійки Marq, що відповідає останнім пропозиціям бренду.
Ми розуміємо, що не можна мати всіх покращень в одному пакеті. Якщо дисплей покращиться, це значно вплине на час автономної роботи годинника. Хоча в такому разі, можливо, Garmin зможе виготовити версію Solar, як це спостерігається на прикладі лінійки Fenix. Помріяти можна!
Більш персоналізовані оповіщення
Насправді годинники Marq за деякими своїми функціями досить прості. Це актуально по відношенню до опції повідомлень. При синхронізації з мобільним пристроєм щоразу при отриманні електронного листа, текстового повідомлення або іншого повідомлення на годинник надходить вібросигнал. Ці функції можна відключити по черзі, але годинник припускає, що ви все одно хочете відключити їх всі одночасно. При налаштуванні годинника було б корисно вибрати, які типи повідомлень отримує користувач. Наприклад, припустимо, ви не хочете бачити на зап'ясті повідомлення про електронний лист, що надійшов, а хочете бачити тільки свої вхідні текстові повідомлення.
І ще один недолік Marq полягає в тому, що годинник повідомлятиме про вхідні повідомлення, але користувачеві все одно доведеться діставати свій телефон, щоб відповісти на них або видалити. Це істотна відмінність від інших розумних годинників, які безпосередньо працюють з телефонами.
Marq – серія розумних гаджетів з підключенням до телефону, але годинники стануть однозначно кращими, якщо зможуть виконувати більше функцій без телефону. Тому варто очікувати, що повідомлення у годиннику Marq 2 стануть більш персоналізованими.
Garmin Marq 2 – що має залишитися незмінним?
Серія Marq має власну специфіку, що передбачає наявність декількох моделей з обмеженими цільовими завданнями. Зокрема, модель MARQ Captain "заточена" під любителів кататися на яхтах і катерах, модель MARQ Athlete орієнтована на спортсменів, MARQ Expedition – це ідеальний годинник для мандрівників, а годинник MARQ Driver сподобається людям, які серйозно захоплені автомобілями та автомобільним спортом. Ключове слово тут – «серйозно».
Marq – це серйозні годинники для цілеспрямованих та відданих своїй справі професіоналів, будь то авіація, автоперегони чи вітрильний спорт. І їхню вузьку спеціалізацію не можна назвати недоліком, як хотілося б, можливо, багатьом. Це не годинник для людей, які поверхово захоплюються різними видами спорту та дозвілля. Наприклад, один тиждень катаються на яхті в морі, а наступного тижня планують підйом у гори.
Хоча, зізнатися, було б все-таки непогано поєднати опції для водіння від Marq Driver з опціями для пілотів від Marq Aviator або в будь-якій іншій комбінації.
Але час покаже, як воно буде. Чекаємо на Marq 2 з нетерпінням. Щойно дізнаємося про їхню появу на ринку, відразу ж повідомимо.