Лінійка мультиспортивних годинників преміум-класу Garmin Fenix востаннє оновлювалася в січні 2022 року, і це вже було 7-е покоління годинників. Коли з'явиться наступне, поки що говорити рано. Зараз новин немає, хоча запити на новий годинник від шанувальників бренду Garmin вже надходять. На «Фенікси 8» вже чекають!
Ми спробуємо зробити прогноз щодо дати випуску Garmin Fenix 8 та обговоримо, які функції імовірно виконуватиме новий годинник. А також на основі відгуків користувачів сформулюємо побажання – що нам хотілося б побачити у «Феніксах 8».
Отже, коли чекати?
Імовірно на початку 2025 року.
Наші припущення будуються на датах випусків попередніх серій.
Зокрема, годинник Garmin Fenix 5 вийшов у січні 2017 року.
Годинник Garmin Fenix 6 дебютував у квітні 2019 року, а покоління Garmin Fenix 7 було представлено на початку 2022 року.
Пауза між 5-м та 6-м поколіннями тривала 2 роки, між 6-м та 7-м випусками – 3 роки. Але не забуваємо про коронавірус, який міг порушити плани компанії. Не виключено, що випуск 7-го покоління годинника був запланований на 2021 рік, але через пандемію його відклали на рік.
Цілком можливо, що 8-й випуск Fenix, враховуючи неймовірну популярність даної модельної серії, припаде на більш ранній термін. Багато знавців бренду роблять ставку на січень 2024 року. Цього місяця заплановано виставку IFA у Лас-Вегасі.
Найраніший прогнозований термін – якщо не літо, то осінь 2023 року, ймовірно, вересень, в якому пройде виставка IFA в Берліні. Під час цього заходу Garmin часто представляє свою нову продукцію.
Але навіть якщо оптимістичний прогноз про вихід Fenix 8 у 2023 році не виправдається, ми можемо очікувати у вересні того ж року випуску якогось проміжного варіанту в рамках 7-ї серії – наприклад Fenix 7 Plus або Fenix 7 LTE.
Якою може бути ціна?
Скільки коштуватимуть Garmin Fenix 8, навряд чи зараз вгадаєш. Але передбачається, що мінімальний ціновий поріг складатиме від 700 доларів США / 600 фунтів стерлінгів / 1000 австралійських доларів.
На що чекаємо ми від Garmin Fenix 8?
-
Більший вибір за розміром годинника
Останнє покоління Fenix 7 має три варіанти за розміром корпусу від 42 мм до 51 мм. І навряд чи наступна серія кардинально відрізнятиметься щодо цього. Але багато користувачів відзначають, що хотіли б побачити суперкомпактну версію годинника за прикладом Vivoactive 4S з діаметром корпусу 40 мм, а то й менше.
Зрозуміло, що вмістити в маленький корпус потужний мультиспортивний смарт-годинник важко. І що менше розмір корпусу, то менше батарея, отже, скоротиться час автономної роботи пристрою. Ми впевнені, що Garmin не піде на зменшення ємності батареї, оскільки для спортивного годинника в умовах жорсткої конкуренції це один із вирішальних факторів, що впливають на успішність продажів.
Годинник Fenix 7, дійсно, багатьох приваблює тим, що здатний довго працювати без підзарядки: 18 днів у режимі розумного годинника (22 дні – з сонячною батареєю) та 57 годин з активацією GPS (73 години – з сонячною батареєю).
Але ж розвиток технологій не стоїть на місці. Тож у майбутньому інновація щодо зменшення діаметра годинника зі збереженням часу автономної роботи цілком можлива.
-
Яскравий, як в останній версії Epix, дисплей AMOLED
Годинник «Фенікс 7» вийшов з сенсорним екраном і цим викликав фурор. Думаємо, що восьме покоління теж буде з сенсорним дисплеєм. Однак, користувачам цього мало. Яким би не були крутими годинники Fenix 7, багато їх власників відзначають, що зображенню на екрані не вистачає контрастності. Тому дуже сподіваємося, що Garmin замінить трансфлективний екран на новий AMOLED-дисплей. Він забезпечить не тільки чіткіше та яскравіше зображення, але також дозволить включати анімовані тренування. І набагато зручніше на такому екрані переглядати карти. Тільки ось є нюанс у AMOLED-дисплея – через нього потрібна часта зарядка гаджета. Тому сподіватимемося, що Гармін удосконалить технологію акумуляторів і цим вирішить проблему частої підзарядки.
Якщо ж екран все-таки залишиться трансфлективним MIP з пам'яттю в пікселях, то, ймовірно, у нього буде більша роздільна здатність. Кожна нова модифікація годинників Гармін краща за попередню, так що очікування цілком виправдані.
-
Традиційний дизайн
Що стосується дизайну годинника, то круглий корпус з п'ятьма фізичними кнопками (2 праворуч і 3 ліворуч) швидше за все збережеться. Навіщо міняти те, що зручно та користується популярністю?
У годиннику «Фенікс 7» кнопки поєднуються з сенсорним екраном. І це краще, ніж просто сенсорний екран, який у вологу погоду та під час плавання погано працює. А так користуєшся кнопками для навігації та налаштування та вмикаєш/вимикаєш сенсорний екран за потребою. З погляду практичності це ідеальний підхід!
-
Вбудований мікрофон, як у Venu 2 Plus
Така опція дає користувачеві годинника доступ до голосового помічника телефону та дозволяє відповідати на дзвінки, не дістаючи телефон із сумки/кишені. Це дуже зручно у повсякденному житті, хоча оновлення, по суті, невелике. Чекаємо, що Garmin функцію вбудованого мікрофона додасть у годинник "Фенікс" 8-го покоління. А може, навіть і раніше – наприклад, випустивши вже найближчими місяцями Fenix 7 Plus із мікрофоном?!!
-
Додаткова пам'ять для зберігання інформації та більшої кількості мап
Велика ймовірність, що сховище у годиннику Fenix 8 буде збільшено. Отже, з'явиться більше місця для зберігання мап. Сподіваємося, що мапи TopoActive у повному наборі будуть попередньо завантажені у годинник. Нагадаємо, що в лінійці Fenix 7 лише одна модель – Sapphire Solar – наділена функцією попередньо завантажених мап. В решті годинників передбачена можливість безкоштовного завантаження мап за допомогою спеціального розробленого менеджера мап. Але набагато зручніше отримати годинник, де вже все є. Просто бери та користуйся!
-
Краща антена, нові датчики та більше тренувальних показників
Нерідко у своїх відгуках про "Фенікс 7" користувачі відзначають наявність проблеми з бездротовою передачею даних ANT+. Варто очікувати, що у наступному випуску буде встановлена покращена антена.
Також очікується оновлення датчиків у годиннику Fenix 8, включаючи модуль зчитування серцевого ритму та опцію відстеження сну. У зв'язку з тим, що компанія Garmin придбала приватну фінську компанію Firsbeat Analytics, яка розробляє програмне забезпечення для аналізу здоров'я та фізичної форми з фітнес-пристроїв, мають з'явитися нові цікаві датчики. Можливо, вони відстежуватимуть артеріальний тиск, глюкозу, гідратацію організму та багато інших показників у режимі реального часу та безперервно.
Окремо згадаємо датчик ЕКГ. Додаток ЕКГ в розумних годинниках все частіше зустрічається і користується великим попитом. Датчик дозволяє записувати за допомогою пульсометра серцебиття та серцевий ритм та виявляти ознаки миготливої аритмії (різновиди нерегулярного серцевого ритму). Досі компанія Гармін не оснащувала подібним датчиком свої годинники, але відомо, що ведуться в цьому напрямку розробки. І хто знає – може саме Fenix 8 стане першим пристроєм з додатком ЕКГ?
-
Більш повна підтримка Garmin Pay
Багато користувачів сходяться на думці, що платіжний додаток Garmin Pay потрібно доопрацювати, забезпечивши підтримку більшої кількості банків та фінансових установ. Також сьогодні система платежів Garmin Pay працює не у всіх країнах, що людям, які часто подорожують, завдає проблем. Можливо, незабаром ці недоліки будуть усунені.
-
Багатодіапазонна GNSS (глобальна навігаційна супутникова система)
У серії Fenix 7 ця функція представлена тільки в моделі Sapphire, що викликає подив. Чому в інших годинниках її немає? Хоча годинники Fenix 7 вважаються більш престижними, ніж серія Forerunner 955, через відсутність багатодіапазонної технології GNSS вони їй поступаються. Сподіватимемося, що у 8-го покоління годинників подібних вад не виникне.
Що дає приймач Multi-GNSS?
Ця опція дозволяє у віддаленій місцевості або в густо забудованих районах, де утруднено отримання супутникового сигналу, використовувати одночасно частоти кількох супутникових систем навігації, включаючи GALILEO, BEIDOU, ГЛОНАСС та інші. Практика показала, що при Multi-GNSS покращується швидкість з'єднання та точність позиціонування, а також стійкість до перешкод.
-
Підтримка стільникового зв'язку
При підключенні до стільникової мережі оператора, до якого підключений телефон, можна здійснювати дзвінки, відповідати на повідомлення, включати потокову передачу музики і здійснювати багато інших дій навіть тоді, коли телефону немає при собі або немає мережі Wi-Fi. Ці можливості сьогодні мають розумні годинники багатьох конкурентів Garmin, наприклад Apple Watch. Не виключено, що опція стільникового зв'язку більш широко впроваджуватиметься в наступних випусках смарт-годинників Garmin.
Підбиваємо підсумки
Коли вийде серія Garmin Fenix 8 і в якому форматі, зараз ми можемо тільки здогадуватися. Але впевнені в одному – якість годинника буде на найвищому рівні. І, напевно, виробник запропонує нам багатий вибір колірних рішень, ремінців та циферблатів.
Ми далі відстежуватимемо інформацію, і коли з'являться новини, підготуємо новий огляд з більшими подробицями.
А поки що рекомендуємо детально ознайомитись із серією Garmin Fenix 7, якщо Ви ще з нею не знайомі!