20 вересня 2023 року компанія Garmin анонсувала чергову серію розумних фітнес-годинників Vivoactive 5, що для багатьох стало несподіваним сюрпризом. Адже зовсім недавно, наприкінці серпня, вийшла серія годинників Venu 3, які також належать до гаджетів фітнес-категорії. Не встигли ще оцінити цю новинку, як навздогін до неї представлена ще одна.
Загалом, Vivoactive 5 є полегшеною варіацією Venu 3 і суттєво відрізняється від попередніх поколінь серії Vivoactive. З'явилося дуже багато нових функцій, і водночас розробникам довелося відмовитись від деяких опціональних можливостей, які були доступні попередникам. Наприклад, було видалено барометричний висотомір, лічильник пройдених поверхів, зникли анімовані тренування в силовому режимі та для йоги, а також більше не враховуються автоматичні пробіжки в режимі катання на лижах/сноуборді.
Між 4-м та 5-м поколіннями Вівоактив, справді, величезна різниця. Функціонально це зовсім різні спортивні годинники, хоча в апаратному забезпеченні відмінності незначні.
Якщо зважити на великий тимчасовий проміжок між виходами двох серій – 4 роки, можна зрозуміти, чому відбулися такі серйозні зміни. За 4 роки компанія Гармін встигла напрацювати безліч нових функцій для відстеження здоров'я та тренувань. І це нормально. Однак багатьох дивує те, що виробник вирішив наділити інноваціями годинник для фітнесу Вівоактив, який зазвичай позиціонується як бюджетний смарт-годинник зі спрощеним функціоналом. Попередні модифікації моделі не отримували таких кардинальних оновлень.
Вже тільки це інтригує та привертає увагу до нової серії. Але перш ніж рекомендувати вам купити Garmin Vivoactive 5, давайте розберемося по пунктах, у чому полягає «вишенька» останньої модифікації годинника.
Garmin Vivoactive 5-го покоління – додані функції
-
Екран з матрицею AMOLED замість Memory-In-Pixel
Це перше нововведення, на яке важливо звернути увагу. Ця технологія на органічних світлодіодах забезпечує високу контрастність, підвищену яскравість та покращену глибину чорного кольору, що дозволяє отримати якісніші зображення як ясним сонячним днем, так і в похмуру погоду. До того ж AMOLED-дисплеї тонші.
-
Повернення до одного універсального розміру – 42 мм
Однаково підійде для чоловічого та жіночого зап'ястя. Для порівняння згадаємо попередню версію Вівоактив 4, у межах якої пропонувалися на вибір моделі двох розмірів: 45 мм для чоловіків та 40 мм для жінок.
-
Рамка з алюмінію + зменшена вага пристрою
Якщо порівнювати зі стандартною версією годинників Вівоактив 4, нові Вівоактив 5 важать на 14 г менше, що досить суттєво для приладу, який носиться на зап'ясті. Полегшення конструкції вдалося отримати завдяки використанню алюмінієвого безеля замість сталевого. Вага годинника без ремінця – всього 26 г.
-
Відстеження варіабельності серцевого ритму та ранковий звіт
Дуже корисні нові функції. Досі їх могли запропонувати лише пристрої професійнішого класу. Тепер і фітнес-годинник Vivoactive Garmin може фіксувати ВСР (зміни інтервалів між серцевими циклами) вночі, коли людина спить. За відгуками користувачів, які вже протестували новий годинник, значення видаються точні. Прокинувшись, їх можна переглянути через опцію «Ранковий звіт», яка також покаже сон, погоду, календар та список інших параметрів, налаштованих користувачем. Через 19 ночей смарт-годинник Гармін почне видавати за результатами відстеження ВСР повідомлення, чи є показник збалансованим чи ні.
-
Нові опції, пов'язані зі сном, включаючи тренер зі сну (Sleep Coach), звичайне відстеження сну та виявлення дрімання
Власник розумного годинника зможе не тільки відслідковувати тривалість і фази сну, час засинання, але також розумний гаджет підкаже, скільки потрібно постаратися поспати щоночі для нормального самопочуття. У цьому питанні враховується вік людини. Зазвичай нормою вважається щонайменше 7 годин і не більше 9 годин. З нового також відзначимо те, що тепер годинник Гармін вміє відстежувати не тільки нічний сон, а й денний. Якщо задрімаєте, скажімо, після обіду, годинник зафіксує час засинання і тривалість дрімання, а також підсумує, яку користь денний відпочинок приніс організму і якою в ідеалі має бути його тривалість.
-
Вечірній звіт на додаток до ранкового, або опція «Щоденні зведення»
Теж новинка. За 2 години до часу сну, вказаного користувачем, розумний годинник для спорту покаже коротке зведення за день. Список параметрів, що відображаються, як і у випадку з ранковим звітом, можна налаштувати або за непотрібністю вимкнути.
-
Нові опції для занять спортом: час відновлення, інтервальні тренування та користь від тренування
За допомогою Vivoactive 5 спортсмен зможе дізнатися, як кожне тренування впливає на тіло і скільки часу знадобиться для того, щоб відновити сили після тренування та підготуватися до наступних занять. Максимальний час відновлення – 4 дня. Також фітнес-тренування можна спланувати таким чином, щоб у межах одного заняття чергувалися етапи інтенсивного фізнавантаження із фазами відпочинку.
-
Збільшилась кількість доступних спортивних профілів
Замість 20, як у старої версії, тепер їх більше 30 – і для звичайних щоденних тренувань, і для тривалих занять. Сюди входять різні режими бігу та їзди на велосипеді (наприклад, цікава новинка – режими для електровелосипеда та їзди на ручному велосипеді), катання на сноуборді, лижах, ходьба на снігоступах, веслування, теніс, падел-теніс, піклбол, диск-гольф та ін. Важливим доповненням, за відгуками користувачів, став профіль для плавання у відкритій воді.
-
Режим інвалідного візка
Його відзначимо окремо. Ця нова функція від Гармін розроблена в 2023 році для тренувань людей з обмеженими можливостями. Вперше її компанія запропонувала у фітнес-годиннику Venu 3. При активації режиму інвалідного візка прилад відстежує замість кроків щоденні поштовхи, пропонує спеціальні тренування для видів спорту на інвалідних візках та фіксує зміни ваги.
-
Керовані медитаційні заняття
Вбудована програма медитації дозволяє провести комплекс розслаблюючих сеансів під керівництвом аудіогіда. Також зниженню стресу може сприяти опція «Свідоме дихання», що пропонує робити дихальні вправи.
-
Додана карта м'язів у силових тренуваннях
Торкнувшись карти, користувач зможе переглянути цільову групу м'язів для кожної вправи.
-
Віртуальний ліхтарик – з використанням екрана годинника
І хоча він не справжній світлодіодний, як у годинників серій Fenix, Epix або Instinct, і не такий яскравий, але із завданням підсвітити собі навколишню обстановку, наприклад, у незнайомому готельному номері, він цілком впорається. Ліхтарик може світити білим та червоним світлом, до того ж яскравість білого регулюється на трьох рівнях.
-
Нові можливості при перегляді текстових повідомлень та відповіді на них
Користувачі Вівоактив 5 отримують можливість переглядати прямо на годиннику зображення з повідомлень і надсилати відповіді за допомогою клавіатури годинника. Правда, ці опції доступні лише за умови з'єднання зі смартфонами на операційній системі Андроїд.
-
Приймач мульти-GNSS, тільки не багатодіапазонний
Крім датчика GPS, що приймає сигнали від групи супутників США, спортивний годинник Garmin оснащений приймачами ГЛОНАСС та Галілео. Збільшена кількість сигналів забезпечує більш точне і швидке визначення координат розташування.
-
Збільшився термін служби батареї від одного заряду
Якщо порівнювати з моделями Vivoactive 4/4S, у яких в стандартному режимі смарт-годинника автономність роботи приладу становила близько 7-8 днів, то годинник Vivoactive 5 в цьому ж режимі здатний пропрацювати 11 днів, тобто на 3 дні більше. У режимі GPS 5-е покоління Vivoactive пропрацює 21 годину, а якщо з музикою (всі системи) – 8 годин, у той час як у попередній версії було 15-18 годин при GPS, з музикою (тільки GPS) – до 5 годин. Подібний прогрес спостерігається, незважаючи на перехід до енерговитратного типа дисплея, і це не може не тішити.
-
Підтримка датчиків електровелосипеда
За допомогою технологій бездротової передачі даних Bluetooth LE або ANT+ здійснюється підтримка датчиків eBike: частоти обертання педалей та швидкості.
-
Оновлений датчик серцевого ритму Elevate V4
Це істотна інновація для серії Vivoactive, і все ж таки є своє «АЛЕ!». Справа в тому, що це не остання версія оптичних пульсометрів Гармін. Останньою модифікацією є датчик Elevate V5, яким компанія вже оснастила ряд моделей смарт-годинників, що вийшли влітку 2023 року (зокрема, Fenix 7 Pro та Epix 2 Pro). Постає питання, чому тоді в годинниках Вівоактив 5 використана версія пульсометра, що вийшов два роки тому?
Як і більшість оптичних зап'ястних датчиків пульсу Garmin, Elevate V4 має зелений світлодіод, який світиться цілодобово 7 днів на тиждень, За відгуками користувачів, виміри – досить високої точності. Вони лежать в основі роботи багатьох інших віджетів, які, наприклад, визначають рівень насичення крові киснем, моніторять сон, стрес, частоту дихання.
Зверніть увагу – технологія цього датчика не підтримує ЕКГ. Цим Vivoactive 5 відрізняються від Venu 3, де опція ЕКГ апаратно передбачена, але поки що не включена компанією Garmin. Передбачається, що в майбутньому у Venu 3 вона може бути активована.
-
Поліпшено функцію Body Battery
Тепер вона включає більш детальну і персоналізовану інформацію, як і у Venu 3, а не тільки базові елементи, доступні на Vivoactive 4. Годинник надасть більш докладні дані про те, як сон, денне дрімання, емоційна і фізична напруга, а також повсякденна активність впливає на енергію тіла.
-
Меню, повідомлення та віджети тепер доступні швидше та простіше
Оновився інтерфейс користувача. Розширилася опція «Ярлики» для швидшого доступу до елементів меню керування, додалося швидке перемикання між віджетами, які використовувалися нещодавно. Як і годинники Гармін Вену 3, серія Вівоактив 5 пропонує можливість вибору між двома шрифтами: великим і дрібним. Також збільшився вибір циферблатів. Видно, що розробники смарт-годинників Гармін багато уваги приділяють деталям, які сприяють більш комфортному використанню гаджетів.
Функції, які не змінились
З того, що перейшло у спадок від 4-го до 5-го покоління, відзначимо більшість розумних функцій. Це прогноз погоди, підтримка повідомлень, синхронізація календаря, інструменти «Знайти мій годинник» та «Знайти мій телефон», безконтактні платежі Garmin Pay та інші.
На годинники обох модифікацій можна завантажувати музику з таких сервісів як Spotify, для чого передбачено музичне сховище. Відтворення музики безпосередньо в годиннику можливе.
Також є в четвертій та п'ятій версіях Гармін Вівоактив функції безпеки та відстеження.
Дизайн залишився майже незмінним
Якщо подивитися на годинники Vivoactive 4 та Vivoactive 5, відмінності у зовнішньому вигляді мінімальні. Хіба що в пристроях останнього покоління тонший безель. І зроблено його не зі сталі, як раніше, а з алюмінію. Тому, можливо, виглядає годинник Vivoactive 5 трохи простіше.
В основі корпусу обох серій ударостійкий полімер. Ремінець – швидкознімний, із силікону. У Vivoactive 5 ширина ремінця становить 20 мм. Застібка використана класична зі шпеньком.
І там, і там сенсорний екран поєднується із двома кнопками керування. Саме дві кнопки, а не п'ять, як у більшості годинників Гармін, і не три, як у Вену 3. Зменшена кількість кнопок говорить про те, що в серії Вівоактив 5 ключову роль в керуванні приладом все-таки відіграє сенсорний дисплей, а не кнопки.
На вибір пропонуються чотири колірні рішення: універсальний чорний, біло-золотистий, темно-синій та бузковий.
Тож чи варто купити Vivoactive 5?
Чи перевершує нова модель свого попередника?
Думаємо, немає жодних сумнівів у тому, що справді варто. Для серії фітнес-годинників Vivoactive 5-е покоління стало, можна сказати, революційним, проривним. За функціональними можливостями це суттєвий крок уперед при дизайні, який практично залишився тим самим – елегантним та стильним.
Ціна, з огляду на безліч оновлень, звичайно, виходить вищою, ніж у старої моделі, але в розумних межах. У лінійці розумних годинників Garmin серія Vivoactive, як і раніше, залишається в сегменті доступних за ціною пристроїв. Дешевші годинники для фітнесу ви знайдете в серіях Garmin Venu Sq та Garmin Venu Sq 2.
У каталозі нашого онлайн-магазина представлені всі фітнес-годинники чоловічі та жіночі виробництва Garmin. Скористайтеся зручним фільтром на сайті для швидкого пошуку моделі, що вас цікавить, у прийнятній ціновій категорії. Якщо щось буде незрозуміло, запитуйте консультантів магазина.