Які годинники носять військовослужбовці США, а також різних європейських і азіатських країн? І головне – які годинники в армії України сьогодні популярні? Ми вирішили в цьому розібратися. І почнемо наше міні-дослідження за темою військових годинників з того, що відразу відкидаємо звичайні хронометри. Адже навряд чи вони впораються з усіма тяготами військової служби.
Сучасний годинник тактичний має бути високоточним і загартованим для використання в бою, тобто ударостійким, термостійким і вологонепроникним. До того ж смарт-годинник для військових має бути зручним помічником для виконання різних завдань. Щонайменше від нього очікується наявність приймача GPS і компаса – для переміщення незвіданою місцевістю під час розгортання у ворожому середовищі. Також багато військовослужбовців вважають за краще для бойових умов купити годинник армійський, сумісний з нічним баченням, а також оснащений режимом скритності та картами.
Всі ці та багато інших функцій готові запропонувати розумні годинники американської торгової марки Garmin, про які йтиметься далі.
Лідер на ринку розумних годинників – Garmin
На світовому ринку смарт-годинників для спорту та активних фізичних занять на відкритому повітрі продукція цієї компанії займає сьогодні лідируючі позиції. Щоб зрозуміти, наскільки домінує бренд, досить подивитися на цифри. Наприклад, у 2023 році виручка Garmin склала колосальні 5,23 мільярда доларів США, що на 8% більше прибутку за 2022 фінансовий рік.
Це означає, що компанія продала багато, дуже багато розумних годинників. Звісно, Garmin виробляє не лише годинники, а й навігатори, супутникові комунікатори, обладнання для авіаційного та морського використання, наручні дайверські комп'ютери та багато іншого. Але факт залишається фактом: Garmin прагне створювати безпрецедентні GPS-годинники для військових і цивільного використання, робить ставку на технічні та функціональні ноу-хау, завдяки чому і залишається в числі найбільш шанованих виробників.
Розумний годинник Гармін врятував життя двом льотчикам
Акцент на лідерстві Garmin – це не похвала заради похвали. Покопайтеся в Мережі, і ви знайдете чимало позитивних відгуків споживачів продукції бренду, цікаві дискусії на різних форумах і навіть історії з реального життя, в яких ключову роль зіграв годинник Гармін. Можна сказати, що саме життя краще за будь-яку замовну рекламу розставляє правильні акценти.
Приклад такої історії з життя – інцидент, який стався кілька років тому з палубним літаком радіоелектронної боротьби EA-18G Growler ВМС США. Коли літак летів між Сіетлом і Ванкувером (Британська Колумбія) на висоті приблизно 25 000 футів, вийшла з ладу система контролю навколишнього середовища. Як наслідок, температура в льотній кабіні опустилася до -30 градусів. Внутрішня частина купола, а також життєво важливі льотні прилади вкрилися непрозорим льодом.
Екіпаж із двох осіб, перебуваючи в обмерзлій кабіні, змушений був повертатися на базу за допомогою авіадиспетчерів і наручного розумного годинника Garmin. Йдеться про модель Fenix 3, яка допомогла пілотам вимірювати тиск повітря і висоту, а також прокладати курс. Зрештою, льотчики вижили, хоча й зазнали серйозних обморожень, і повернули літак на базу.
Годинники Garmin в армії – шлях до успіху
Готуючи матеріал для цієї статті, ми вирішили проаналізувати, що самі військовослужбовці, чия служба проходила або проходить в арміях різних країн світу, думають про перспективи використання годинників Гармін під час базових навчань і бойових дій. Інформацію ми збирали в соціальних мережах, на форумах, ютубі. І ось до яких висновків ми дійшли.
Які моделі годинників популярні серед військових?
Цікаво зазначити, що ще кілька років тому (орієнтовно 2012-2014 роки) незамінним годинником для військових вважався японський годинник G-Shock від компанії Casio. Майже кожен солдат ізраїльського ЦАХАЛу носив такий гаджет. Та й в інших арміях світу спостерігалася аналогічна ситуація. Компанія Garmin тоді не була великим гравцем у цій галузі. З дешевими G-Shock важко було конкурувати.
Але минув час, і, схоже, сьогодні годинники Garmin потихеньку завойовують популярність серед військових і витісняють інші марки. Дедалі частіше можна побачити їх (численні фото і відеоролики в Мережі це підтверджують) на зап'ястях солдатів Ізраїлю, Швеції, Австрії, Нідерландів, Великої Британії. Більшість хлопців Бундесверу носять годинники Garmin. Особливо шанують смарт-годинники цього бренду французькі солдати, до того ж чомусь найчастіше їх обирають військові, які проходять службу в Повітряно-космічних силах Франції.
У США приблизне співвідношення популярних серед піхоти марок годинників: 40% G Shock, 40% Garmin. Решта 20% – це переважно дешеві цифрові пристрої, що продаються в PX. Наведені цифри не є статистичними даними, підтвердженими будь-яким офіційним джерелом. Повторюємо – це думка любителів бренду Гармін, які обговорюють на одному з популярних форумів тему використання годинників американського виробника в армії.
За іншою інформацією, у США та Великій Британії годинникам Garmin доводиться боротися за планку першості з годинниками Apple Watch, які теж дуже популярні. Розподіл сил у їхній конкурентній боротьбі – прибл. 50% на 50%. Але у Garmin є свій козир – збільшений період автономної роботи гаджетів, тоді як годинник Apple Watch потребує зарядки мало не щодня. За умови обережного використання GPS і достатнього перебування на яскравому сонячному світлі моделі Гармін на сонячних батареях можуть прослужити довше за місяць, що в бойових умовах і під час багатоденних навчань є безперечною перевагою.
Уподобання військових щодо вибору моделей у різних арміях приблизно однакові – це найпопулярніші в каталозі Garmin серії годинників Fenix 6, Fenix 7, а також годинники Instinct/Instinct 2 і різні версії Tactix. Останні, за відгуками, дуже поважає данський спецназ. Як, утім, і Командос, підрозділ Королівської морської піхоти Великої Британії, який особливо вирізняє годинники Tactix.
Королівський флот Великої Британії теж переходить на годинники Garmin, але більше віддає перевагу пристроям Fenix 6/7 через їхні функції, Bluetooth, час автономної роботи та надійність. Щоправда, годинники G-shock або інші дешеві годинники Casio ще не канули в лету. Причина, через яку моряки досі їх носять, полягає в тому, що не можна мати на борту електронні пристрої, що випромінюють ЕМП. Тому багато хто користується годинником Гармін у повсякденності, а, вирушаючи в плавання, залишає гаджет вдома.
У ВМС Південної Кореї спостерігається своя тенденція. Там у тренді серед солдатів годинники Apple, Galaxy Watch і, безумовно, Casio (зазвичай дешеві гумові) або їхні аналоги. Зустрічаються в корейській армії і годинники Garmin. Здебільшого їх використовують ті, хто активно займається фізичною підготовкою (особливо спеціальні оператори).
До того ж більшість корейців вибирають дешевші моделі годинників, такі як серія Garmin Foreuneer. Хоча ця серія годинників не позиціонується виробником як тактична. Foreuneer – це скоріше бігові годинники, які стануть чудовим вибором для кожного, хто захоплюється спортом, фізичною підготовкою і піклується про своє здоров'я. У принципі, таким має бути кожен солдат. Та й не одним лише боєм обмежується солдатське життя. Тож усе логічно.
Ціна – серйозний фактор під час вибору наручних годинників. Багато військових навіть у благополучному США носять годинники Гармін середньої цінової категорії – наприклад, Vivoactive.
Якого розміру годинники вибирають військовослужбовці?
Цікавий факт! Чоловіки різних країн віддають перевагу різному розміру годинника, що, можливо, свідчить про національний характер і культуру. Помічено, що найбільші тактичні годинники діаметром корпусу 51-52 мм вибирають військовослужбовці Німеччини та Франції. Переважно це Fenix 6X/7X і Instinct 2X. Середні за розміром Fenix 6/7 (діаметр 47 мм) трапляються в цих країнах рідше, але теж вони у фаворі там.
Англійці та американці здебільшого (і йдеться не тільки про солдатів, а взагалі про чоловіків) купують годинники поменше. Це стандартні Fenix 6/7 або навіть маленькі, більше схожі на жіночі версії годинників Fenix 7S (42 мм).
Чи є обмеження щодо носіння смарт-годинників в армії?
Почнемо з того, що точно є відмінності в тому, що носять військові різних рангів. У багатьох арміях призовникам взагалі заборонено мати розумні годинники. У корейських збройних силах, наприклад, смарт-годинники носять тільки сержанти й офіцери.
Чи дозволено носити годинник під час фізичної підготовки в індійській армії? Курсанту-стажисту дозволяється носити годинник тільки під час занять, а не під час будь-яких заходів на свіжому повітрі. А ось офіцер або діючий солдат може чинити на свій розсуд.
У збройних силах США під час базового навчання переважно не дозволяється носити смарт-годинники. Це залежить від того, в яку армію вступає боєць, але часто правилом є відсутність розумного годинника з міркувань безпеки, і жодних телефонів до вечора, поки на службі. Найчастіше це стосується всього обслуговуючого персоналу бази, а не тільки стажистів. Але знову ж таки, це залежить від округу/штату і місцевих правил.
За відгуками багатьох американських військових, годинник забирають разом з усім іншим цивільним спорядженням і відправляють на зберігання до закінчення навчання. В армії США з цього приводу жартують: «А навіщо на навчаннях потрібно знати, котра година? Вас доставлять туди, де вам потрібно бути, і тоді, коли вам потрібно бути там. Ось, власне, і розраховуйте на це».
Ба більше, для збройних сил США розроблено окремі пристрої, які надають необхідні для роботи функції, а, головне, вони протестовані та перевірені на працездатність. Начальник роти, за відгуками, не може використовувати Fenix для розрахунків HALO, оскільки цей пристрій може бути не схвалений для його підрозділу.
Наводимо один із коментарів у Мережі на тему доцільності використання годинника Гармін в армії:
«Я рядовий льотчик ВПС США. Я купив tactix 7 переважно через фітнес-функції та ліхтарик. Авіаційні й тактичні функції – це приємно. Але... у мене вже є наданий керівництвом базовий годинник, який вже має всі ці функції».
Є обмеження і за місцем використання розумних годинників. У бункери і різні засекречені місця їх не пропускають. На кораблі теж, про що ми вже згадували вище.
До речі, над перспективою використання розумних годинників на секретних об'єктах фахівці компанії Garmin поміркували і нещодавно випустили версії годинників Fenix 7 Pro і Fenix 7X Pro без Wi-Fi, які цілком можна позиціонувати як військовий годинник для спецслужб.
Який годинник вибрати українському військовослужбовцю?
І ось, нарешті, ми дійшли до наших героїв – українських військових, та й не тільки військових. Поліцейські, пожежники, волонтери, інструктори тактичної підготовки, співробітники охоронних компаній і представники різних інших професій в Україні замовляють собі тактичні годинники Гармін. З лютого 2022 року попит на них різко зріс.
Армійський годинник купити варто рекомендувати мисливцям, пілотам, морякам, мандрівникам, любителям екстремального відпочинку і спорту, наприклад, альпіністам. Розумних функцій у них закладено багато, тож кожен знайде для себе щось корисне.
Але яку модель все ж варто вибрати для служби в армії? Якщо ви замислюєтеся над цим питанням, отже, наступна добірка наших рекомендацій вас має зацікавити.
Годинники для піхоти
Військовослужбовцям сухопутних військ підійде стандартний Garmin годинник для військових з компасом, барометричним висотоміром і світлодіодним ліхтариком, такий, наприклад, як Fenix 7 Pro. GPS-навігація і можливість завантаження карт – важливі функції для піхотинців, які пропонують багато годинників Garmin. З їхньою допомогою військовослужбовці різних підрозділів зможуть координувати свої дії і вносити корективи в маршрут. До того ж спеціально для військових Гармін пропонує тактичну функцію «Подвійна координатна сітка», яка дасть змогу бійцеві зберегти поточне місцерозташування, використовуючи координати за подвійною сіткою, щоб повернутися в те саме місце пізніше. Також для спільної розробки плану операцій корисними будуть секундомір і календар.
Годинники для військового льотчика
Авіаційний годинник повинен мати високий рівень захисту від впливу магнітного поля, перепадів температури і тиску, а також чіткий дисплей, який відмінно читається. Але головне – його функціональність. Розумний годинник для пілота – це своєрідний бортовий комп'ютер, що дає змогу розв'язувати низку важливих завдань, як-от розрахунок палива в баку, визначення висоти, обчислення кута вітру, отримання погодних звітів тощо.
Якщо ви хочете купити годинник для пілотів Garmin, зверніть увагу насамперед на моделі із серії D2. Спеціально розроблені для льотчиків, вони оснащені навігацією, рухомою картою, стрілкою курсу HSI. Якщо потрібна буде інформація про аеропорт і про те, як організм пілота акліматизується до висоти, розумний годинник її надасть. Відмінною рисою авіаційного годинника є відображення декількох часових поясів, а також наявність стрілки часу UTC.
Додамо, що не тільки моделі Garmin D2 наділені авіаційними функціями. Подібні можливості реалізовано і в серії Tactix 7, яка військовим льотчикам також буде цікава завдяки наявності низки тактичних функцій, серед яких режими невидимки і нічного бачення, аварійна кнопка, розташування XERO та інші.
Годинники для морських піхотинців
Це має бути максимально зносостійкий і водонепроникний годинник, який підійде для виконання бойових завдань під водою. Обов'язковий великий дисплей з яскравим підсвічуванням, що дає змогу зчитувати дані в умовах недостатнього освітлення і заломлення світла.
Для військовослужбовців, яким доводиться пірнати на глибину, для морських піхотинців і бійців спецпідрозділів варто рекомендувати купити годинник Garmin із серії Descent з найвищим у каталозі бренду рівнем водозахисту до 20 АТМ і набором дайверських функцій.
Використовуючи, зокрема, модель Descent Mk3i з яскравим кольоровим AMOLED-екраном, нирці зможуть обмінюватися повідомленнями на відстані 30 м (завдяки системі зв'язку на основі сонара SubWave™), контролювати тиск у балонах, світити ліхтариком під водою, користуватися картами з контурами глибин і не тільки.
Найкращі годинники Garmin для служби в армії – ТОП-3
Спираючись на відгуки клієнтів нашого магазину, а серед них багато військовослужбовців, і аналізуючи дані про продажі за останній рік (що замовляють для військових), ми виділили трійку найпопулярніших серед українських козаків моделей Garmin:
Щоб зрозуміти, чому ці годинники заслуговують бути на зап'ясті солдата, ми зробили добірку ключових характеристик кожної моделі. Отже, читайте далі і робіть свої висновки – буде цікаво!
Garmin Tactix 7 Pro Ballistics Edition
Цю модель багатьма військовослужбовцями визнано найкращою загалом – і за якістю виконання (сапфірове скло, титанові елементи), і за функціоналом. Як жартують деякі наші клієнти, серію Tactix 7 від Garmin можна порівняти з «Одіссеєю» Гомера. У тому сенсі, що функцій так багато передбачено, що одного дня точно не вистачить для їх вивчення.
Усі моделі Tactix, особливо останнього 7-го покоління, цікаві. Але версію Pro Ballistics Edition військові виділяють особливо, оскільки цей годинник оснащений програмним забезпеченням від Applied Ballistics, яке може коригувати приціл на основі детальної інформації про зброю користувача, боєприпаси і фактори навколишнього середовища в реальному часі.
За відгуками, модель Tactix 7 Pro Ballistics дуже схожа на попередню лінійку Tactix Delta (теж топову), але працює ефективніше і має сонячну зарядку, що дає змогу значно подовжити термін служби батареї.
Широкий (51 мм) дисплей є повнокольоровим і сенсорним. Багато хто відзначає, що у вологому стані сенсор «не висне». У будь-якому разі, можна відключити сенсорне керування пристроєм і перейти на кнопки.
Те, що сподобалося всім нашим клієнтам у годиннику, – це вбудований багатосвітлодіодний ліхтарик, який можна налаштувати на світіння білим або зеленим світлом. Останній варіант – зелене світло – оцінили особливо, помітивши, що у разі слабкого освітлення такий режим ліхтарика не псує зір.
Висновки:
- Tactix 7 Pro Ballistics – це супервитривалий годинник для екстремальних випробувань на суходолі, у повітрі та на морі.
- Специфічні функції для військових цілей доповнені функціями для повсякденного носіння (музика, Bluetooth, безконтактні платежі), що робить модель максимально практичною.
- Ціна немаленька, підійде не кожному військовослужбовцю, але вона повністю виправдана закладеними в тактичний годинник можливостями.
- Досить громіздкий і важкий гаджет, якщо порівнювати з іншими годинниками Garmin. Цей нюанс також сподобається не кожному.
Instinct 2 Solar Tactical Edition
Найкращий тактичний годинник, ціна на який доступна багатьом. Якщо порівнювати годинники з авіацією, то описаний вище Tactix 7 – це рівень новітнього винищувача F-35, а ось серія Instinct 2 – її логічно буде порівняти зі скромними вертольотами UH-1. Це багатоцільові пристрої, які дійсно добре виконують свою роботу в жорстких польових умовах.
У годинника Instinct 2 немає кольорового екрана. Вся інформація відображається в чорно-білому форматі, але вона з першого погляду легко читається.
Завдяки полімерному корпусу Інстинкт-2 Тактикал здається зовсім легким. Вага – 53 г (для порівняння у Тактик 7 Про Балістик – 89 г). І за габаритами це цілком звичайний годинник з діаметром 45 мм, який добре ляже практично на будь-яку руку – що чоловіка, що жінки. Універсальність розміру важливо підкреслити, оскільки близько 20% службовців у ЗСУ, за даними ЗМІ, – це жінки.
Хоча є і варіант годинника побільше – Instinct 2X Solar Tactical. Діаметр корпусу 50 мм для широкого чоловічого зап'ястя ідеальний.
Ремінець силіконовий і зручний у польових умовах. Кнопки керування досить великі, щоб комфортно було користуватися гаджетом, не знімаючи рукавички.
Годинник Instinct 2 Solar Tactical представлений тільки у двох кольорах: чорному і в камуфляжному відтінку койот. Останній чудово підійде під форму ЗСУ.
Лінза виготовлена з протиударного скла Power Glass і має двошарову конструкцію з тонкого обідка по краю екрана та прозорої плівки під склом, але над екраном. Такого формату лінза здатна перетворювати сонячні промені на енергію, що збільшує термін роботи батареї, і, відповідно, необхідність зарядити пристрій виникатиме рідше.
«Мозок» Гармін Інстинкт 2 Тактикал аналогічний кільком іншим годинникам бренду. Ви отримаєте для орієнтування в складних умовах датчики ABC і підтримку мульти-GNSS, тобто доступ до кількох супутникових систем. Дані про місцезнаходження відображаються на одному екрані у двох форматах: у системі координат Military Grid (MGRS) та у форматі Universal Transverse Mercator (UTM).
Також Instinct 2 версії Tactical може похвалитися такими військовими можливостями, як сумісність із приладами нічного бачення, режим Jumpmaster (стрибки з парашутом), стелс-режим і аварійний вимикач, який може стерти всі дані за секунди.
Висновки:
- Instinct 2 версії Tactical – це спеціально створений інструмент для поля бою. Незважаючи на доступну вартість, годинник більш ніж функціональний і, можливо, за співвідношенням ціна/якість є найкращим варіантом на сучасному ринку армійських годинників.
- Багато корисних щоденних функцій (календар, повідомлення з телефону, безконтактна оплата) і спортивних профілів для будь-якого виду вправ роблять смарт-годинник Instinct 2 Solar Tactical зручним помічником поза службою. До того ж кількість функцій можна істотно збільшити за допомогою програми Garmin Connect.
- Маленький монохромний екран MIP комусь може здатися застарілим, адже в каталозі Гармін сьогодні є більш цікаві пропозиції в цьому відношенні. Але доступна ціна, на наш погляд, перебиває цей нюанс.
Fenix 7 Sapphire Solar
Зовні Fenix 7 і Tactix 7 сильно відрізняються, але не за можливостями. У принципі, якщо не вичавлювати все до останньої краплі з Tactix 7, різниці відчутної між цими моделями немає. Фенікси 7-го покоління під час використання їх у суворих польових умовах або в якій-небудь глушині здатні задовольнити багато запитів військовослужбовців.
Звісно, це не шпигунський гаджет. Для військової розвідки, ймовірно, годинник не підійде. Але під час піших походів та екстремальних пригод у лісі чи в горах він може стати надійним компаньйоном.
Судіть самі! Підтримка багатодіапазонної системи GNSS є, а це означає, що для орієнтування на місцевості можна використовувати не тільки GPS, а й інші супутникові системи. До того ж реалізована в годиннику технологія SatIQ залежно від навколишньої обстановки визначає, який режим GPS підійде в тих чи інших умовах, що, зі свого боку, оптимізує час автономної роботи гаджета.
Кольоровий сенсорний дисплей теж є, а на такому екрані значно простіше читати карти. До того ж екран захищений склом із синтетичного сапфіра. Цей матеріал вважається найпрестижнішим серед годинникових стекол, оскільки є високоміцним і кришталево прозорим, дає чіткіше зображення циферблата без відблисків.
Якщо ви хочете купити годинник Garmin на сонячній батареї, модель Fenix 7 Sapphire Solar вам підійде, оскільки, як і перелічені вище моделі з нашого ТОП-3, теж належить до цієї категорії. Навіть у разі інтенсивного використання GPS, що прискорює розрядку батареї, використання сонячної енергії дозволить пристрою пропрацювати без підзарядки три доби. А в режимі енергозбереження з сонячною батареєю смарт-годиннику вистачить сил протриматися 5,5 місяців, тобто майже півроку!
На цьому переваги Феніксів 7 не обмежуються. У них дуже довгий список функцій. Але ми відзначимо найактуальніші для військовослужбовців: це вбудовані топографічні карти, компас, висотомір, прогноз погоди, календар, збереження місцерозташування за подвійною сіткою координат. Цікава опція, яка значиться у списку тактичних функцій Garmin і буде корисною для мисливців і тих, хто займається стрільбою з лука, – XERO™ LOCATIONS. Цей інструмент дає змогу надсилати на годинник Garmin дані про точку влучання стріли з лукового прицілу Xero® A1i або арбалетного прицілу Xero® X1i.
Висновки:
- Fenix 7 – годинник для пригод і спорту, який не позиціонується як військовий, але водночас цілком підійде для використання в армії.
- Для багатьох військовослужбовців ця модель стала оптимальним варіантом за співвідношенням можливостей і вартості.
- Ви закохаєтесь у повнокольоровий сенсорний дисплей, використовуючи який, легко керувати спортивними додатками та переглядати дані про своє здоров'я.
Годинники в армії – цікаві випадки з життя військових
Під кінець нашого немаленького огляду ми вирішили трохи додати родзинки і на знак подяки за те, що ви все ще з нами, бо читаєте ці рядки, розповісти кілька цікавих історій про використання в армії годинників, які з ентузіазмом обговорюють на форумах.
Чи правда те, що військові воліють носити годинники
на внутрішній стороні зап'ястя?
Так. Багатьом військовослужбовцям це подобається. Одні зазначають, що так простіше звіряти час під час проведення штурмових дій і стрільби. Наприклад, потрібно зламати двері рівно о 23:10 і потрібно солдату мати напоготові зброю, отже, саме тоді важливо стежити за часом. Коли циферблат розташований на внутрішній стороні зап'ястя, не доведеться повертати руку, достатньо просто поглянути на зап'ястя.
Інші пояснюють свою звичку носити годинник на нижньому боці зап'ястя тим, що так зручніше користуватися кнопками. До того ж забезпечується додатковий захист від ударів і подряпин, особливо скла. Менше чіпляється годинник за спорядження, кущі або, скажімо, колючий дріт.
Дехто навіть жартує, зазначаючи, що однією з переваг наявності циферблата на нижньому боці зап'ястя є такий нюанс: коли ви тримаєте напій і хтось запитує, котра година, ви проливаєте напій на когось іншого, а не на себе.
А якщо серйозно, то скло або пластик можуть відбивати світло, і навіть найменший, найслабший відблиск світла може бути фатальним для солдатів.
Чи носять військові годинники на обох зап'ястях?
Сьогодні навряд чи, але раніше, до появи електроніки, батарей і наручних комп'ютерів, така традиція в армії була. Солдати й офіцери носили кілька годинників одночасно, щоб мати можливість розраховувати час для різних подій і місій. Але найчастіше так робили для того, щоб просто визначити час у кількох часових поясах.
Зокрема, мав звичку носити пару годинників на обох зап'ястях генерал Шварцкопф, відомий як «штурмовий Норман», який 1991 року керував операцією «Буря в пустелі». За його зізнанням, під час війни в Перській затоці він завжди носив два годинники. Той, що на лівій руці, був встановлений на час Саудівської Аравії, а годинник на правій руці – на східний поясний час.
Запитання, які часто нам ставлять!
Пора підбити підсумок нашого огляду, а розумні думки закінчилися. Тому не будемо мудрувати, а просто відповімо на три запитання, які часто ставлять нам покупці про годинники Garmin.
• Яка на смарт-годинники Гармін ціна?
Відповідаючи, орієнтуємося на моделі, які можуть зацікавити військових. Почнемо з найменшої ціни і далі за зростанням. Якщо ви хочете для себе або в подарунок військовослужбовцю купити годинник Гармін в Україні дешевше, майте на увазі, що на момент написання цього огляду рекомендована роздрібна ціна на годинник Instinct 2 Solar Tactical, який можна охарактеризувати як тактичний годинник початкового рівня, складає приблизно 17 з гаком тисяч гривень.
Fenix 7 Sapphire Solar – ціна близько 40 тисяч гривень, тобто суттєвий стрибок. І це вважається ще середньою ціновою категорією.
А ось безперечний «цар гори» в сегменті армійських годинників – модель з наворотами Tactix 7 PRO Ballistics – обійдеться за ціну в 67 з половиною тисяч гривень.
• Чи варті годинники Garmin своїх грошей?
Друге запитання випливає з першого. І відповідь наша – так.
Компанія Garmin відмінно справляється з виробництвом розумних годинників. Водночас вона не зупиняється у своєму прагненні зробити свої годинники ще розумнішими, тому постійно додає нові інтелектуальні функції.
Також варто зазначити, що продукція Garmin виробляється в широкому діапазоні цін. Тому ви можете платити тільки за ті функції, які вам потрібні. Незалежно від того, яку модель виберете, ви заплатите за високу якість і отримаєте брендовий продукт, що лідирує у своєму сегменті і якому довіряють у всьому світі.
• З якими телефонами сумісні годинники Garmin?
Ваш годинник Garmin можна сполучати зі смартфонами Apple iOS або Android за допомогою програми Garmin Mobile Connect. Хоча деякі додаткові програми все-таки сумісні тільки з пристроями Android.
Додамо: якщо ваш телефон працює на останній версії операційної системи, сполучення з годинником Garmin має пройти без проблем.
Дякуємо, що прочитали цей огляд. Сподіваємося, що вам було цікаво. Будемо раді, якщо ви поділитеся в коментарях своїми думками про те, чи допомагає розумний годинник у реальному бою.